Przejdź do wersji zoptymalizowanej dla osób niewidzących i słabowidzących
Góra
Menu górne
Menu środek
Menu lewe
Treść główna
Dół strony

Logopedia

Zajęcia z logopedii 2023/2024

Izabela

Akaczonek

8.00-12.30

8.00-10.00

Terapią logopedyczną objęte są dzieci 5 i 6 letnie uczęszczające do naszego przedszkola.

Zajęcia z dziećmi są indywidualne, trwają 30 minut. Dzieci przychodzą z rodzicem, który otrzymuje od pani logopedy wskazówki do pracy z dzieckiem w domu.

Zajęcia logopedyczne prowadzi pani Izabela Akaczonek

Logopeda to specjalista zajmujący się diagnozowaniem, stymulacją rozwoju mowy, profilaktyką oraz terapią zaburzeń mowy.

Zadania logopedy w przedszkolu:

• przeprowadzenie badań wstępnych w celu ustalenia mowy wychowanków,
  • diagnozowanie logopedyczne,
  • organizowanie pomocy logopedycznej,
  • prowadzenie terapii logopedycznej,
  • podejmowanie działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu zaburzeń komunikacji,
  • wspieranie działań wychowawczych i profilaktycznych nauczycieli.

Zajęcia logopedyczne wychodzą naprzeciw potrzebom językowym dzieci.

Głównym celem tych zajęć jest:

• profilaktyka wad wymowy i zaburzeń mowy,
  • wspomaganie rozwoju kompetencji językowych, które decydować będą o powodzeniu i sukcesach dziecka w edukacji szkolnej,
  • terapia powstałych już wad oraz zaburzeń.

Okres przedszkolny to czas, kiedy terapia jest najbardziej efektywna. Nie wolno czekać w nadziei, że dziecko wyrośnie, że jeszcze dojrzeje i zaczynać terapię dopiero w szkole. Wprawdzie na terapię nigdy nie jest za późno, ale będzie to zadanie z różnych powodów o wiele trudniejsze.

Należy pamiętać, że okres przedszkolny
jest „złotym czasem” dla rozwoju mowy dziecka.

- fb_img_1634414646631.jpg

- fb_img_1644660033963.jpg